Følgende prøver blev bestået den 11. november 2017. Dommer Peter Maltha Larsen 

IPO I

Annette Svaneberg / Satoris Qualli – 95/95/85 (275) SG

Anni Hansen / Sportshund Neska – 70/73/80 (293) Tilstrækkelig

IPO II

Sussi Thomasen / Kochens Quantum – 82/95/94 (271) SG

IPO A1

Jørgen Nielsen / Rapi Medina – 98 F

Naia Sørige / Qui Terret Blak Pearl – 71 Tilstrækkelig

FP

Gitte Westen Breaum/ Kennel Leading Angels Zen Master

Marianne Grøn-Jensen / Leading Andel’s Healing Touch

Michael Hansen / Khato von der Schiffslache

Frederikke Marcher / Lowa des Plaines de Thierache

John Jabina / Trixie Maly Lumpik

Frederikke Marcher / Mallesmedens 007

Annie Nielsen med Fjordhuset's Bertha har den 18. juni 2017 bestået FP (færdselsprøve) i Kreds 24 Odsherred 

Stort tillykke til Annette Svaneberg med Satoris Qualli med 1. Pladsen og 98 point den 17. juni 2017 til Danmarks bedste Beg. B 2017 i Kreds 12 Aarhus

Afslutning på holdtræning den 13. juni 2017.

Hvalpe:

Tanja med Lui              76 p

Nanna med Sika          75 p

John med Chivas         71 p

Heidi med Sammi         70 p

Lydighed:

Christina med Kitta       82 p

Allan med Tim              79 p

IPO:

Marlene med Nonto      81 p

Louise med Hektor       79 p

Annni med Neska         58 p

 

Stort tillykke til Rikke Marstrand med 7 pladsen og en plads på VM holdet med 276 point og Bibber Johansen med 21 pladsen med 244 point til DM i IPO3.

Resultater for Kreds 23 "Danmarks Hund 2016"

         

Årets brugshund

       

Hund

Stambogs nr

Fødselsdato

  Hundfører

Bpoint

Janki Fly

16737/2010

  25-jul-10

  Sofie Jensen

13

Rapi Quitta

12641/2011

  07-jul-11

  Annie Nielsen

8

         

Årets udstillingshund

       

Hund

Stambogs nr

Fødselsdato

  Hundfører

Upoint

Janki Fly

16737/2010

  25-jul-10

  Sofie Jensen

86

Skovhytten's Matthæus

14183/2014

  30-jun-14

  Dorte Jensen

64

Kratmosens Olly

15620/2014

  20-aug-14

  Dorte Jensen

25

Quincy Opal v.d. Ybajo Hoeve

07189/2014

  19-okt-12

  John Nielsen

20

Rapi Quitta

12641/2011

  07-jul-11

  Annie Nielsen

5

         

Årets hele hund

       

Hund

Stambogs nr

Fødselsdato

  Hundfører

Hpoint

Janki Fly

16737/2010

  25-jul-10

  Sofie Jensen

26

Rapi Quitta

12641/2011

  07-jul-11

  Annie Nielsen

10

         

Årets udstillingshund under 18

       

Hund

Stambogs nr

Fødselsdato

  Hundfører

Upoi18

Team Rapi Butterfly

14245/2015

  16-jul-16

  Dorte Jensen

33

Team Rapi Delikatess

03294/2016

  30-jan-16

  Dorte Jensen

20

Fjordhuset's Bertha

07977/2015

  23-apr-15

  Annie Nielsen

9

         

Point

     

319

 
 
 

 


 

Følgende bestod deres prøve søndag den 4 december 2016
Færdselsprøve:
Annette Svaneberg og Satoris Qualli
Kim Tornemark og Xalvo von der Schiffslache
Carsten Dalsø Jensen og Daneskjold Nitro
Rina Ørsted Jensen og Team Rapi Sargo
Berit Edsbjerg Ljungdal og Weedfald Carlo
IPO1:
Sussi Rørdam Thomasen og Kochens Quantum
72 - 88 - 74 UDP
IPO2:
Bibber Johansen og Tobila's Samvis
96 - 92 - 87 UDP

 

- - - - -

 

Så er årets første brugsprøve d. 23/1-16 afviklet med 
Lene Carlson som dommer. 7 hunde var til prøve og alle bestod, stort tillykke til jer alle


B-prøve: 

Louise Hooge med Elverhøj Bjarke 81 point

FP: 

Sussi Rørdam Thomasen med Kochens Quantum 

FPR2:

Else-Marie Grøn med Greve Tinka 94 point

IPO1:

Jan Enestrøm med Jabina Rhomos 96 - 90 - 71 UDP

Bibber Johansen med Tobila's Samvis 96 - 87 - 93 UDP

IPO3:

Kim Tornmark med Hulgaard's Freddy 95 - 90 - 92 UDP

Rikke Marstrand Hummel med Jen-Ager's Ready 99 - 92 - 98 UDP

Resultater kredsmesterskab 2015. Dommer: Bent Andersen

 

FP bestået:
Randi Jørgensen / Proud Danish Fantastic Fighter
Klaus Lingskov / Akacias Quando
Sofie Rikke Jensen / Team Rapi Soffi (kredsmester)
Arne Lambrecht / Kratmosens Jay

FPR1:
Else-Marie Grøn / Greve Tinka 83

IPO1:
Bibber Johansen / Tobila's Samvis 55 - 89 - 98 UDP
Dagens bedste gruppe C

IPO2:
Rikke Marstrand / Jen-Ager's Ready 96 - 95 - 95 UDP
Kredsmester

SPH1:
Tina Hassenkam / Hassenkam's Caro 82

Stort tillykke til alle

Hermed resultater fra prøven den 22.04.2015

Vi ønsker jer alle tillykke med prøverne

 

Hundefører

Hund

Prøve

Resultat

 

Tom Klinge

 

Team Rapi Siggi (Lisa)

 

B

 

90

 

Birgitte Knap

 

Black Regal Prinz Andrew Handsome

 

B

 

75

 

Else-Marie Grøn

 

Greve Tinka

 

AB

 

80 – 72

 

Tina Hassenkam

 

Hassenkam’s Caro

 

IPOI

 

82 – 86 – 84 UDP

 

Rikke Marstrand

 

Jen-Ager’s Ready

 

IOPI

 

96 – 89 – 96 UDP